Bioklimatická pergola: proč si ji pořídit?

Bioklimatická pergola: proč si ji pořídit?

Moderní zastřešení terasy, které domu sluší. Plánujete zastřešit svou terasu a nejste si jisti tou správnou volbou pergoly?

Kolik máte přečteno

Plánujete zastřešit svou terasu či posezení a rozhodujete se, jaký typ pergoly zvolit? Představujeme vám bioklimatickou pergolu a její největší výhody, kterými přesvědčila nejen nás.

Bioklimatická pergola je typ zastřešení terasy, který má strop složený z naklápěcích lamel. Ty lze ovládat a naklápět ručně nebo automaticky od 0 až do 130 stupňů. V poloze, kterou si vyberete, můžete klopení zastavit. Pod bioklimatickou pergolou je tak stále dostatek vzduchu, který cirkuluje. To je velkou výhodou bioklimatické pergoly, na rozdíl od uzavřených stropů teras se pod ní nikdy nepřehřejete. Užívejte si slunce i stín podle svého přání. Při úplném zavření lamel můžete v suchu popíjet odpolední kávu i při letní přeháňce. 

Screenové rolety

Bioklimatické pergoly často doplňujeme o screenové rolety, které při zatažení vytvoří z terasy oázu klidu a soukromí. Díky snadnému zipovému systému jsou screenové rolety nainstalovány raz dva a dobře slouží zejména při změnách počasí. 

Pergola na terase

Máte rádi grilování na terase? V tomto případě vás bioklimatická pergola také potěší! Lze ji totiž otevírat i zavírat jen v určité části. Můžete tedy lamely nad grilem otevřít, dým vyletí ven a zbytek rodiny nebo hosté v jiné části terasy mohou zůstat pod úplně zavřeným stropem ve stínu. Toto nastavení můžete využít například  i pro ideální teplotu a světlo interiéru, pokud máte pergolu za oknem nebo HS portálem. 

Další výhodou bioklimatických pergol je určitě jejich vzhled. Na rozdíl od dřevěných mohutných konstrukcí působí velmi atleticky díky svým tenkým nohám, nenaruší tak design vašeho domu a svým praktickým vzhledem ozdobí jakoukoliv stavbu. Pokud si vyberete LED osvícení terasy, získáte krásný estetický i funkční doplněk. LED pásy jsou instalovány po bocích konstrukce, takže můžete svítit a bez omezení pohybovat lamelami. 

Nadchly vás bioklimatické pergoly a rozhodli jste se, že jsou to pravé ořechové pro vaši terasu? Ozvěte se nám! Dodání garantujeme do 3 – 4 týdnů. Jejich výběrem navíc podpoříte českou výrobu. Věříme, že nebudete litovat. 

Jak vám můžeme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ZIMNÍ BONUS

Screenová roleta zdarma k bioklimatické pergole ARTOSI
Dní
Hodin