Screenové rolety na terasu (3 nejčastější chyby)

Screenové rolety na terasu (3 nejčastější chyby)

Jaké jsou 3 nejčastější chyby při výběru rolet? Přečtěte si dnešní článek a vyberte si rolety, které budou skvěle fungovat.

Kolik máte přečteno

akuflex venkovní rolety

Výběr rolet na terasu se zdá být jednoduchou záležitostí: většinou vybíráte podle vlastních požadavků a podle toho, jak budou na terase vypadat. Jaké jsou 3 nejčastější chyby při výběru rolet? Přečtěte si dnešní článek a vyberte si rolety, které budou skvěle fungovat.

Screenové rolety na terasu

Ať už plánujete stavbu nové pergoly, nebo už pergolu máte, možná jste už slyšeli o jedinečnosti screenových rolet, které lze k hliníkovým pergolám Artosi přidat.

Ještě předtím, než se ale do rozhodování o jednotlivých typech rolet pustíte, přečtěte si, s jakými chybami se naši zákazníci nejčastěji setkávají a co jim nejčastěji radíme.

Na co si dát pozor při výběru rolet na terasu?

1.Volte rolety podle povětrnostních podmínek

Jako první si při volbě rolet dejte pozor na to, odkud vítr fouká a jakou sílu mívá. Někdo žije ve vnitrobloku, kde se málokdy pohne lístek na stromě – pokud je to váš případ, můžete zvolit v podstatě jakýkoliv typ rolet. Vybrat si můžete ze všech našich typů, například SCREEN HR-7, které jsou méně robustní, ale běžné nepřízně počasí lehce zvládnou. Pokud budete rolety instalovat na větrné hůrce, doporučujeme sáhnout po robustnějších konstrukcích – SCREEN HR-8 ZIP nebo ALFA ZIP / ALFA ZIP +. Jde o velmi odolné rolety společnosti ISOTRA. Při vichřici ale doporučujeme i tak rolety vytáhnout, před větrem vás ale na terase jistě uchrání. Povětrnostním podmínkám je třeba volit kvalitu materiálu, aby vám rolety dlouho sloužily.

2.Zvažte orientaci terasy

Ne vždy je nutné obklopit roletami celou pergolu. Pokud toužíte po absolutním soukromí, je to samozřejmě nejlepší varianta, jak ho docílit. Po zatažení rolet úplně (nebo částečně) se uzavřete před venkovním světem, celkové rolety navíc fungují i jako ochrana před hmyzem. Pokud ale chcete rolety zejména kvůli stínění a regulaci světla a tepla, je potřeba v první řadě zvážit, kdy vám na terasu nejvíce svítí a z jaké strany. Pokud víte, že na terase sedíte zejména odpoledne a zprava na vás paří horké slunce, umístěte rolety tam. Získáte tak příjemné posezení bez přehřívání prostoru. Zajímá vás více o screenových roletách? Přečtěte si článek, který jsme jim věnovali: klikněte zde.

3.Správná velikost rolet aneb dvakrát měř, jednou řež

Pokud si vyberete super rolety, ale špatnou velikost, určitě zapláčete. Špatně zvolená velikost rolet samozřejmě vede v lepším případě ke komplikacím při jejich instalaci, v tom horším k nutnosti objednat rolety úplně nové. Pokud má pergola více částí, měřte pečlivě každou zvlášť, navíc změřte dobře šířku, výšku i hloubku. Nezapomeňte zohlednit montážní body pergoly a změřte jejich vzdálenost. Pokud si nejste jisti, využijte raději naše služby. Vsaďte na jistotu, my si vše změříme přesně tak, jak potřebujeme, aby rolety padly pergole jako ušité.

Pokud vás budou zajímat další tipy a triky ohledně rolet a žaluzií, sledujte naši stránku na facebooku.

Jak vám můžeme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ZIMNÍ BONUS

Screenová roleta zdarma k bioklimatické pergole ARTOSI
Dní
Hodin