Stínění zimní zahrady – proč je nutné?

Stínění zimní zahrady – proč je nutné?

Spousta z vás touží po prostředí, kde si můžete celoročně užívat pohodu a být pocitově stále v přírodě. Jak postupovat a na co si dát pozor?

Kolik máte přečteno

typy pergol pergola s posuvnou střechou

Rozhodli jste se pro zimní zahradu? Není divu, zimní zahrada je nádherným doplňkem domu a jedinečným prostorem, kde můžete s rodinou trávit čas. Pokud chcete zimní zahradu skutečně využívat i v zimě – jak už její název napovídá – je nutné dodržet všechny technické náležitosti. To už je oříšek, který nepatří do rukou ani tomu nejzručnějšímu kutilovi, ale doporučujeme jej svěřit odborníkům.

Tvar zimní zahrady – jaký může být?

Zimní zahrada může mít různé tvary, nejčastěji se setkáváme s tvary čtverce nebo obdélníku. Někdo si přeje ale i šesti nebo osmiúhelník. Správnou velikost vám přibližně určuje dům – čím větší, tím větší zimní zahrada se k němu hodí. Zimní zahrada ale může být i jen malý výklenek, pokud vám prostor víc nedovolí.

Vznikne samostatná místnost

Při pořízení zimní zahrady získáváte další samostatnou místnost, která je sice připojená k domu, ale když do ní vkročíte, dostanete se ihned do přírody. Je to jedinečný meziprostor. Zvětšíte svůj dům, ozdobíte jej a při správném zařízení můžete využívat příjemné místo k posezení v létě i v zimě.

Stínění verandy je hlavním prvkem

Každý, kdo se rozhodne pro tento jedinečný doplněk domu, musí zároveň řešit vhodné zastínění. Strop zimní zahrady je totiž polykarbonátový, nebo ze skla – díky tomu můžete pozorovat hvězdnou zimní oblohu a mít zároveň nohy v teple. V případě, že je léto a slunce o sobě dává vědět ve vší síle, ocitli byste se najednou jako ve skleníku. To by sice mohlo vyhovovat vašim rostlinám, ale vám by příjemně nebylo. Správné zastínění zimní zahrady vám zaručí příjemné klima i v největším teple. Zastínit můžete venkovní místnost i ze strany, také pomocí rolet.

V naší nabídce najdete velkou paletu barev i materiálu střešních rolet, díky kterým budete jednoduše regulovat přísun tepla i světla do verandy. Nainstalujeme vám je bez problému jak už na stojící zimní zahradu, tak na vlastní konstrukci. Verandy navíc mají možnost zastínit i velkou plochu, jsou odolné proti větru a nepodléhají korozi.

Mrkněte na naši nabídku barev a vyberte si tu svou!

Jak vám můžeme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ZIMNÍ BONUS

Screenová roleta zdarma k bioklimatické pergole ARTOSI
Dní
Hodin