5 tipů, jak si vybrat perfektní: pergola na zahradu

5 tipů, jak si vybrat perfektní: pergola na zahradu

Teplé a slunečné dny už se kvapem blíží a proto je ideální čas uvažovat na vhodným stíněním, které vás při pobytu na zahradě uchrání před ostrými slunečními paprsky.

Kolik máte přečteno

Příroda se probouzí a každý z nás tráví na zahradě čím dál více času. Není se čemu divit, po zimě čekáme na první jarní dny s nedočkavostí. Vytahujeme grily, nakládáme maso a plánujeme oslavy Velikonoc. I první jarní paprsky jsou mnohdy ostré a vy byste si rádi užili právě ugrilovaný steak bez mhouření očí. S tím vám pomohou naše pergoly. Podělíme se s vámi o 5 tipů, jak si vybrat perfektní pergolu, která vám zaručí příjemný úkryt před ostrým sluncem na terase nebo klidně uprostřed zahrady.

Velikost pergoly a její umístění

Před tím, než se rozhodnete objednat pergolu, je potřeba si dobře rozplánovat její velkost a umístění. Plánujete pergolu připevnit přímo ke stěně domu, nebo ji postavit volně do zahrady? Odkud svítí slunce nejvíce a jak postupuje během dne? Podle těchto indicií dobře zvolíte velikost pergoly – ta by měla být dostatečně prostorná pro činnosti, které v jejím stínu plánujete dělat, neměla by ale zase být příliš velká, aby nenarušila celkový vzhled zahrady. Pokud nevíte, jaký rozměr pergoly zvolit a kam ji umístit, nebojte se nás kontaktovat, se vším vám rádi poradíme.

Design, který podtrhne celkový styl zahrady

Pokud už máte představu o celkových rozměrech pergoly, můžete si vybírat z mnoha dekorů a stylů, které nabízíme. Vždy je přitom dobré brát ohledy na celkový styl domu a zahrady, který by měla pergola podtrhnout a ne vizuálně narušovat. Vždy je hlavní stránka praktická, ale estetická stránka rozhodně také hraje roli. Pergola bude šperkem vaší zahrady a bude odrážet vaši osobnost. Preferujete minimalismus nebo modernu? Teplé, nebo spíše studené tóny? Vše najdete v naší nabídce, kde si můžete prohlédnout paletu barev pro konstrukce i lamely.

Materiál podle vašich preferencí

Pergolu si můžete zvolit v různém materiálu, přičemž každý materiál má své výhody. Při výběru dbejte na vlastnosti. Bude pergola odolná vůči povětrnostním vlivům? Kolik mám reálně času na její údržbu? U materiálu pergoly je dobré se zamyslet i nad doplňujícím stíněním, například postranních rolet. I u nich hraje druh použité látky velkou roli, zejména ohledně propustnosti světla a tepla a odolnosti vůči vnějším vlivům počasí. My nabízíme pergoly bioklimatické, které jsou moderním a vysoce funkčním doplňkem zahrady, který je vyroben z certifikovaných a vysoce odolných materiálů.

K čemu má pergola sloužit

Při výběru pergoly si ujasněte, jaký účel bude na vaší zahradě plnit. Chcete pod ní trávit čas s přáteli a rodinou? Bude sloužit jako zimní zahrada? Plánujete pod ni umístit vířivku nebo gril? Všechny tyto drobnosti hrají při rozhodování velkou roli, můžete totiž odhadnout, kolik světla budete v pergole vyžadovat, jak velké soukromí potřebujete a podobně. Tomu přizpůsobte materiál, sklon lamel a velikost pergoly.

Rozpočet

Na celkovém rozhodnutí, jaký typ i jakou velikost pergoly zvolit, bude jistě hrát roli i rozpočet. Do kvalitní pergoly se rozhodně z dlouhodobého hlediska vyplatí investovat. Bude vám sloužit o to déle, její materiály jsou trvanlivé a snadno udržovatelné, na čemž ušetříte. Navíc díky pergole můžete snížit i náklady na domácnost, vytápění v zimě a chlazení v létě, pokud je instalována za velká okna terasy. A pokud zvolíte univerzální styl, bude ladit k vašemu domu, i pokud časem změníte jeho fasádu. Zvažte dlouhodobé náklady a údržbu předtím, než se budete rozhodovat.

Výhody pergoly

Díky správně zvolené pergole získáte nejen designový prvek zahrady, ale zejména funkční a praktický doplněk, díky kterému se výrazně zvýší komfort zahrady nebo terasy. Věříme, že jsme dnešním článkem pomohli s výběrem pergoly. Přejeme vám co nejvíce příjemně strávených chvil s přáteli i rodinou pod našimi pergolami.

Jak vám můžeme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ZIMNÍ BONUS

Screenová roleta zdarma k bioklimatické pergole ARTOSI
Dní
Hodin