Co jsou screenové rolety a proč tolik roste jejich obliba?

Co jsou screenové rolety a proč tolik roste jejich obliba?

Jsou látkové rolety vhodné právě pro váš dům? Seznamte se s jejich výhodami i nevýhodami. V článku najdete odpovědi na nejčastější otázky.

Kolik máte přečteno

Screenové rolety vždy znamenají rolety z textilu, které se staly velmi poptávaným způsobem stínění nejen oken, ale i venkovních pergol. Není to samozřejmě jen tak! Svou slávu si zasloužily díky skvělým funkcím, velkému množství látek, ze kterých lze vybírat a díky jednoduchému ovládání, které zvládne úplně každý. 

Jaké jsou top funkce screenových rolet? 

Látkové rolety umí výborně regulovat světlo i teplo. Podle typu látky, kterou zvolíte, si můžete vytvořit buď příjemné šero, nebo klidně úplnou tmu (blackoutová látka). V horkých dnech vám díky termoregulaci screenové rolety udrží příjemný chládek v interiéru. Jak to funguje? Jednoduše tím, že jsou instalovány vně okna: pohltí teplo a k samotnému oknu jej nepustí. Ovládat je můžete manuálně nebo motoricky.

Stínění pergol

Výhodou screenových rolet je možnost stínění pergoly. Lze je nainstalovat jak na běžné dřevěné pergoly, tak samozřejmě i na moderní bioklimatické pergoly, kde vás ochrání i proti větru. Skrze rolety uvidíte v případě jemnější látky ven, ale dovnitř tolik vidět není. Můžete si tak povídat s přáteli u skleničky vína v příjemném soukromí, v chládku a stínu. Vše závisí na výběru látky a na tom, kolik propustí světla. Vybírat můžete mezi látkami z polyesterového (působí celistvě) nebo skelného vlákna, které je potaženo PVC (vypadá jako tkanina). 

V závislosti na zvoleném materiálů je rozdíl i ve světelné propustnosti, tedy kolik světla rolety propustí. Tuto hodnotu udáváme v procentech a můžete se rozhodovat například podle místnosti, kam chcete rolety umístit. V ložnici při odpočinku oceníte spíše rolety zatemňující z blackoutové látky, kde propustnost je 0 %, nebo silně zatemňující látky s nízkou propustností 1 – 22 %. V prostoru pracovny nebo obývacího pokoje si třeba naopak představíte rolety mírně zatemňující s prostupností světla 22 – 40 %. Vytvoříte tak příjemnou a útulnou atmosféru a zabráníte odlesku slunečních paprsků od monitoru nebo obrazovky televize. 
A jaký je největší rozdíl mezi venkovními roletami a žaluziemi? Venkovní žaluzie jsou rozhodně i zvukovým izolantem, což u screenových rolet říci nemůžeme. U obou těchto stínění si můžete vybírat z mnoha barev a dokonale je sladit s fasádou domu. Screenové rolety lze považovat za levnější variantu venkovního stínění. Zajímá vás víc? Kontaktujte nás pomocí online formuláře.

Jak vám můžeme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ZIMNÍ BONUS

Screenová roleta zdarma k bioklimatické pergole ARTOSI
Dní
Hodin