Jak uspořit díky stínící technice? 

Jak uspořit díky stínící technice? 

Tepelná úspora je dostupná pro každého. Myslete chytře. Zjistěte více o možných dotacích, které získat právě vy.

Kolik máte přečteno

Myslete chytře. O venkovních roletách pro domy, byty a bytové domy a o možných dotacích, které na ně lze čerpat, se dozvíte v našem novém článku.

V současnosti se mnozí z nás potýkají s vysokými náklady na energie. Lze skutečně uspořit jen vhodnou volbou stínící techniky? Naše odpověď zní jednoznačně ANO. Je to snadné, přečtěte si více o variantách stínění oken, díky kterým skutečně ušetříte. Navíc lze čerpat i dotace. 

Většina tepla z domu uniká okny. Jako ideální řešení vám představujeme venkovní rolety, které jsou tvořeny lamelami vyplněnými pěnou. 

Jak to funguje? 

Zmíněná pěna v lamelách je skvěle funkčním izolantem. Pokud venkovní rolety zatáhnete úplně, vytvoříte v domě tmu a navíc obytné prostory zvukově izolujete. Dosáhnete tak naprostého soukromí, ticha a hlavně účinné energetické izolace. Lamely lze ovládat manuálně a nebo nastavit jejich zavírání a otevírání podle denní doby automaticky. Ráno tak vstanete, rolety se rozevřou a do domu pustí slunce, které vám byt vyhřeje. Po jejich sklopení si teplo necháte v místnosti a nepustíte ven. Zaručeně tak ušetříte na vytápění a zamezíte úniku tepla. Energetická úspora je stanovena na 20 – 30 %.

Můžete z venkovních rolet těžit i v létě? Samozřejmě, v létě si díky roletám naopak udržujete v místnosti příjemné zastínění a bráníte přehřívání interiéru. 

Komu poslouží venkovní rolety? 

Venkovní rolety lze instalovat na jakákoli okna rodinných domů, kdy u novostaveb je na ně myšleno většinou již od samého začátku, aby domy byly energeticky úsporné. Můžete je ale nechat namontovat i ke starším domům, nic není problém. 

Velmi vhodným doplňkem jsou venkovní rolety pro byt nebo bytový dům. Zaručí vám například i účinnou bezpečnostní ochranu zvenčí, jelikož mají zabudovanou ochranu proti vloupání. Výhod venkovních rolet pro byty je ale mnohem více a ocení je jak nájemníci, tak majitelé bytového domu, pro které i dodatečné namontování venkovních rolet činí skvělou investici pro zhodnocení každého bytu. 

Bytové domy navíc v rušnějších částech města rolety izolují i zvukově, což můžete využít například pokud pracujete na směny a potřebujete spát v klidu i během dne. Venkovní rolety vám mohou snížit hluk v bytě až o 9 dB. Jako další výhoda stojí za zmínku téměř nulové náklady na klimatizaci. Pokud vám bylo v paneláku horko, venkovní rolety mohou snížit teplotu místností až o 10 °C.

Jak na dotace?  

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM na venkovní rolety se pohybuje od 50 000 Kč výše. Vypočítat si ji snadno lze podle plochy výplně otvoru, na který jsou rolety instalovány, částka se pohybuje 1000 – 1500 Kč / m2. Musíte ale žádat vždy v kombinaci se zateplením domu. Další podmínkou je nutnost pohyblivých prvků pro nastavení úrovně zastínění. Žádost podávejte online skrze systém AIS SFŽP ČR, nebo jednoduše klikněte na PODAT ŽÁDOST.

Zaujaly vás venkovní rolety pro domy, byty, paneláky? Kontaktujte nás a na všem se domluvíme. 

Jak vám můžeme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ZIMNÍ BONUS

Screenová roleta zdarma k bioklimatické pergole ARTOSI
Dní
Hodin